9/17/2013

FASHION PHILOSOPHY FASHION WEEK POLAND - 9 EDYCJA


FashionPhilosophy Fashion Week Poland odbędzie się w Łodzi już po raz dziewiąty. Jesienna odsłona imprezy rozpocznie się we wtorek 15 października i potrwa do niedzieli 20 października 2013 r. Główne wydarzenia będą się skupiały na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i w Centrum Promocji Mody. 

FashionPhilosophy Fashion Week Poland jest największym i najważniejszym wydarzeniem modowym w Polsce. Poza prezentacją trendów na nadchodzące sezony jest platformą komunikacji biznesowej dla całej branży mody.
W Alei Projektantów swoje najnowsze kolekcje zaprezentują projektanci zaproszeni przez Radę Programową Fashion Week Poland i wybrani przez nią spośród nadesłanych zgłoszeń oraz goście specjalni. Zaproszenie do udziału w 9. edycji Fashion Week Poland przyjęli: Agnieszka Orlińska, Łukasz Jemioł Basic, Michał Szulc, MMC Studio, Natalia Jaroszewska, Natasha Pavluchenko, Nenukko i PtASZEK.

Z najlepszych zgłoszeń, jakie napłynęły podczas otwartego naboru, Rada Programowa Designer Avenue wyłoniła siedmiu uczestników, którym organizatorzy Fashion Week Poland w pełni sfinansują pokazy podczas jesiennej edycji wydarzenia. Wybrani projektanci to: Jarosław Ewert, Joanna Startek, Le GIA, Odio i Jakub Pieczarkowski, PODSIADLO, sowik matyga, Wojciech Haratyk. Swoje kolekcje zaprezentuje także trójka projektantów zaaprobowanych przez Radę Programową, którzy dostali propozycję udziału w Designer Avenue przy poniesieniu niewielkiej części kosztów związanych z organizacją pokazu: Kamil Sobczyk, Kędziorek, Malgrau.

Designer Avenue to też miejsce prezentacji dużych marek odzieżowych, które chcą pokazać publiczności Polskiego Tygodnia Mody kolekcje na nadchodzący sezon.  Pierwszą marką, która wykupiła pokaz komercyjny na 9. Fashion Week Poland jest MOHITO.

Na scenie awangardowej – OFF Out of Schedule – w Centrum Promocji Mody swoje kolekcje pokaże ośmiu projektantów: Herzlich Willkommen, IMA MAD, jankowska&tomaszewski, Kas Kryst, Magdalena Kubalańca, MoMi-Ko, Monika Błotnicka i Paulina Matuszelańska. Zostali oni wybrani przez Radę Programową i ich pokazy w całości będą sfinansowane przez organizatorów Fashion Week Poland. 

Wszystkie kolekcje, które będzie można zobaczyć podczas październikowego FashionPhilosophy, będą prezentować  trendy na sezon wiosna/lato 2014.

więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Fashion Philosophy Fashion Week Poland i na ich blogu.

do zobaczenia! :)

1 komentarz:

dziękuję za wszystkie komentarze, na każdy postaram się odpisać :)